Blogy       Lidé.cz       Spolužáci.cz       Hry.cz       Seznam       Email       Novinky.cz       Super.cz
Seznam blog
informace o dění v Seznamu
Článek
25.03.2011 15:50 - Produkťáci - trvalý odkaz

Tým pod patronací Seznam.cz vítězem soutěže Global Management Challenge!

Tuto středu 23.3. proběhlo v prostorách Staroměstské radnice slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Global Management Challenge, největší soutěže na světě v oblasti simulace strategie řízení společnosti.

Generálním partnerem 10. ročníku byl Seznam.cz a mediálním partnerem již tradičně pracovní server Spráce.cz. Ceny nejlepším předávala tisková mluvčí Seznam.cz Irena Zatloukalová.

Jedná se o celosvětovou soutěž, která probíhá nejprve v národních kolech. Do letošního ročníku soutěže se zapojilo na 350 000 studentů a manažerů z celého světa, kteří vytvořili modelové výrobní společnosti soutěžící na virtuálních trzích EU a NAFTA s cílem dosáhnout nejvyšší ceny za akcii a nejlepšího postavení na trhu na základě dosaženého zisku. Toto kritérium určilo i vítězný tým soutěže.

Foto 1

Do českého národního kola se od konce listopadu 2010 zapojilo celkem 730 účastníků – studentů, kteří soutěžili ve 190 týmech. Hlásili se studenti z vysokých škol po celé ČR. V této vysoké konkurenci bylo velice těžké uspět. Každý, kdo se ze základních kol probojoval, dále musel prokázat schopnosti strategického plánování a řešení nečekaných událostí. Jednotlivé týmy mohly využít pomoci svých „patronů“, firem, které jim poskytovaly záštitu. V národním finále bylo celkem 8 týmů, tři z nich soutěžily  pod patronací společnosti Seznam.cz.

A byly více než úspěšné! Vítězem soutěže se stal tým jménem „Gekko“ tvořený studenty Západočeské univerzity a na třetím místě se umístil tým s originálním názvem Second place is for losers. Vítěz se vypraví na celosvětové finále Global Management Challenge 2011 konané v Macau. Bez zajímavosti není, že právě zde v sezoně 2006–2007 porazil český tým zbytek světa.

Foto 2

Seznam.cz a Sprace.cz podpořili tuto akci s cílem prezentovat se před studenty a oslovit tak potenciální zaměstnance. Jsme firma plná mladých lidí a zdaleka u nás nepracují jen programátoři. Máme zájem podporovat a získávat lidi, kteří jsou schopni strategicky uvažovat a mají ten mladický potenciál a drive, který předvedli studenti v národním kole GMC. Chceme podporovat tuto soutěž i do budoucna. A samozřejmě uděláme maximum pro to, abychom tým pod naší patronací pomohli do světového finále vybavit dalšími potřebnými dovednostmi. Přejeme klukům hodně štěstí.

Klání, do něhož se zapojili zejména studenti z řad státních i soukromých vysokých škol, prověřilo nejen kvalitu, ale i komplexnost teoretických a praktických manažerských dovedností všech soutěžících. Zájem vyzkoušet si „nanečisto“, jak se řídí společnost, mají převážně muži (531 proti 199 ženám). Simulace modelu virtuálního trhu, který pracuje na základě speciálně vyvinutého softwaru, je navíc velmi blízká realitě.  Více detailů o soutěži najdete zde http://www.czechgmc.cz.

Těšíme se na příští ročník ;)

Jan Votruba
Honza

Komentáře
[1] 31.03.11 15:12:59 Roman Sterly -
Za vítězný tým Gekko děkuji Seznamu za podporu a těším se na plánované společné setkání, prohlídku firmy a další aktivity :-)
[2] 14.11.11 15:39:38 Roman - Global Management Challenge - www
Pro budoucí účastníky jsme připravili web http://www.gmchelper.com , kde se mohou od nás naučit, jak zvítězit v Global Management Challenge.
[3] 08.12.11 17:07:57 credit loans - www -
I had a desire to make my own commerce, but I did not have got enough amount of money to do it. Thank goodness my fellow told to take the business loans. Thus I used the consolidation loans and made real my dream.
[4] 11.07.12 03:31:53 online writing jobs - www -
Self education can be the goal of everyone’s life! For that pupose, the job for writers service offer the releases connecting to this good topic.
Přidat komentář

 

  (5 písmen z obrázku)

 

 

 

Z důvodu ochrany proti spamu je nutné opsat číselný kód z obrázku.
* ... povinné údaje, délka textu je max. 1000 znaků.

Autor:
seznam
Další blogy:
Fulltext blog
Mapy.cz blog
Sklik.cz blog
PR blog
FC blog
Sreality.cz blog

Kliknutím si přidáte nejnovější zprávy z tohoto blogu přímo na hlavní stránku Seznamu.

Archív:
březen 2011
PoÚtStČtSoNe
- 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 - - -