Blogy       Lidé.cz       Spolužáci.cz       Hry.cz       Seznam       Email       Novinky.cz       Super.cz
Seznam blog
informace o dění v Seznamu
Článek
13.12.2011 09:10 - Obchodníci - trvalý odkaz

S hrozbou vyššího DPH roste zájem o bydlení

Statistiky návštěvnosti serveru Sreality.cz ukazují, že je letos zájem o bydlení větší než loni. Češi častěji ke koupi hledají domy než byty. Hledají pak nejčastěji domy v hodnotě okolo 3 milionů korun.

Z pohledu do statistik návštěvnosti největšího českého serveru s nabídkou nemovitostí, Sreality.cz, to vypadá, že si Češi chtějí najít bydlení ještě letos, než stoupne DPH. Celý letošní rok byla návštěvnost serveru Sreality.cz vyšší než loni. V březnu, kdy je tradičně zájem o bydlení nejvyšší, navštívilo server Sreality.cz téměř 640 000 reálných uživatelů, tedy o 15 % více než loni. Navíc na rozdíl od loňského roku, kdy nejde vysledovat žádný reálný trend v zájmu o bydlení, letos může vidět téměř kontinuální růst od dubna do srpna. I v podzimních měsících je zájem o bydlení oproti loňskému roku vyšší. Vyššímu zájmu o hledání bydlení také mohou nahrávat nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů, či příznivé ceny nemovitostí.

Počty reálných uživatelů, kteří navštívili v daném měsíci server Sreality.cz. Zdroj: NetMonitor

Z dat serveru Sreality.cz vyplývá, že si lidé nejčastěji hledají rodinné domky, a to ve velkých městech nebo v jejich blízkosti. Kromě krajských měst, se totiž do první desítky nejvyhledávanějších oblastí dostaly i Říčany. Nejčastěji se hledají domy v hodnotě okolo 3 milionů korun, a to napříč ČR. V Praze se pak druhá nejčastější hledaná, tedy žádaná, cena domu ke koupi šplhá k 5 milionům korun.

Lokality, kde se nejvíce hledají rodinné domy:

Zdroj: Sreality.cz

Byty se hledají ve stejných městech, ale jiných jejich částech než domy. V průměru si Češi nejčastěji hledají byty s dispozicí 3+1. Když se však na data ze serveru Sreality.cz podíváme optikou lokálních rozdílů, zjistíme, že v Praze je spíše nyní zájem o menší byty (s dispozicí 2+kk), v Brně jsou nejžádanější byty 3+1 či 2+1. Rozdíly jsou i v cenových relacích, ve kterých se bydlení hledá. Zatímco Pražané nejčastěji hledají byty ke koupi v hodnotě mezi 2 a 2,5 miliony korun, v Brně jsou ceny hledaných bytů o milion korun nižší.

Lokality, kde se nejvíce hledají byty:

Zdroj: Sreality.cz

Dispozice nejčastěji hledaných bytů:

Zdroj: Sreality.cz

Všechna data vychází ze statistik serveru Sreality.cz. Konkrétní data o nejhledanějších a nejzobrazovanějších typech nemovitostí pak vychází z dat za období od 1. 11. do 25. 11. 2011.

    &  
Michaela &   Michal

Komentáře
[1] 13.12.11 13:00:46 miroslav šebesta -
je to pokus o udržení cen ,skutečnost je ta ,že lidé sledují vývoj cen realit více než dříve ,protože díky krizi očekávají klesání cen, pokud ceny nebudou klesat, mužou realitní kanceláře dále pokušet štěstí jak rozhýbat obchod a udržet ceny ,myslím si však ,že marně ,kopě schopných je málo ,těch co dostanou úvěr také a každý kdo uvažuje o nemovitosti vyčkává sleduje ceny a neinvestuje, nafoknuté ceny od realitek lidé odmítají již dále akceptovat.
[2] 13.12.11 13:35:12 Vitek
dobré podklady, špatné závěry. komentář od miroslava šebesty je pravdě podstatně blíže
[3] 05.03.13 14:42:42 BRITTJODY - www -
A kind of intereating topic about this topic. The best quality pre written essays and the possibility to <a href="http://www.supreme-essay.com/ourwriters.html">buy essay</a> just about this good topic is proposed by essay writing organization.
Přidat komentář

 

  (5 písmen z obrázku)

 

 

 

Z důvodu ochrany proti spamu je nutné opsat číselný kód z obrázku.
* ... povinné údaje, délka textu je max. 1000 znaků.

Autor:
seznam
Další blogy:
Fulltext blog
Mapy.cz blog
Sklik.cz blog
PR blog
FC blog
Sreality.cz blog

Kliknutím si přidáte nejnovější zprávy z tohoto blogu přímo na hlavní stránku Seznamu.

Archív:
prosinec 2011
PoÚtStČtSoNe
- - - 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 -