Blogy       Lidé.cz       Spolužáci.cz       Hry.cz       Seznam       Email       Novinky.cz       Super.cz
Seznam blog
informace o dění v Seznamu
Článek
22.03.2012 10:00 - nezařazeno - trvalý odkaz

Soutěž „Najdi, co hledáš!“ začala. Vítěznou cenu předá Ben Cristovao

Umí žáci druhého stupně základních škol vyhledávat na Internetu? V pondělí 19. 3. začal sedmý ročník soutěže pro školy, kterou organizuje Seznam.cz, „Najdi, co hledáš“, v níž se to dozvíme.

„Najdi, co hledáš!“ je soutěž pro třídy druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií podporující znalost využívání Internetu. Soutěž má celkem tři základní kola a jedno finálové. Soutěžní týmy v nich obdrží otázky, které spojuje téma letošního ročníku – Putování po České republice.

V loňském roce bylo téma Vesmír. Maskot společnosti Seznam.cz, pes Krasty, se tam vydal na výlet. Přivezl si ovšem kamaráda, Pana Zeleného, jehož jméno si navrhly samy děti, a nyní mu chce ukázat svou rodnou zemi. Otázky proto letos budou vznikat na základě toho, co pana Zeleného během putování po České republice zajímá.

Téma ale není jedinou novinkou v letošním ročníku „Najdi, co hledáš!“ . Začátek soutěže se oproti předešlým ročníkům posunul kvůli jarním prázdninám na 19. 3. a končí 6. 5., doba jejího trvání se tedy zkrátila a zároveň se snížil počet otázek v jednotlivých soutěžních kolech. Příjemnou změnou je i zcela nový web.

Velmi zajímavou novinkou je také letošní patron soutěže. Tím se stal známý zpěvák a tanečník Ben Cristovao. „Umět se zorientovat ve virtuálním světě a dohledat na internetu vše, co potřebujeme nebo nás zajímá, je v 21. století nezbytností. Sám se o tom přesvědčuji každý den, proto jsem rád, že mohu být patronem soutěže ‚Najdi, co hledáš‘, která děti na základních školách a gymnáziích učí využívat internet k tomu, aby měly větší rozhled a dokázaly v dnešním světě lépe uspět,“ řekl Ben Cristovao k důvodům, proč se stal patronem soutěže.

Na vítězný tým v soutěži „Najdi, co hledáš!“ čeká lukrativní hlavní cena. Škola, jejíž tým projde úspěšně všemi koly a bude vyhlášen jako vítěz, dostane od společnosti Seznam.cz počítačovou učebnu vybavenou 25 novými počítači v celkové hodnotě přesahující 300 000 Kč. První tři týmy se navíc mohou těšit i na exkurzi se zajímavým doprovodným programem ve společnosti Seznam.cz. Zajímavým zpestřením je pro vítězný tým i skutečnost, že jim cenu předá osobně patron soutěže Ben Cristovao, s kterým se tak osobně setkají a budou si s ním moci pohovořit. Výherní třída obdrží i spousty krásných věcných cen od partnerů soutěže pro jednotlivé členy týmu.

Konkurence je ovšem vysoká. Dosud se do „Najdi, co hledáš!“ přihlásilo 1801 týmů z celé České republiky. Možnost přihlásit se ale končí až v neděli 25. 3., takže lze očekávat, že číslo ještě naroste.


Míša


Komentáře
[1] 22.03.12 16:47:29 Higgs
"Najdi Seznam" je fakt trefny, ale jako vizitka dost mizerie.. po kliknuti na odkaz na me vybehlo: Application Error An error occurred in the application and your page could not be served. Please try again in a few moments. If you are the application owner, check your logs for details.
[2] 26.03.12 18:59:33 Jeo - www -
Thanks for the awesome article..keep up the good work.
Přidat komentář

 

  (5 písmen z obrázku)

 

 

 

Z důvodu ochrany proti spamu je nutné opsat číselný kód z obrázku.
* ... povinné údaje, délka textu je max. 1000 znaků.

Autor:
seznam
Další blogy:
Fulltext blog
Mapy.cz blog
Sklik.cz blog
PR blog
FC blog
Sreality.cz blog

Kliknutím si přidáte nejnovější zprávy z tohoto blogu přímo na hlavní stránku Seznamu.

Archív:
březen 2012
PoÚtStČtSoNe
- - - 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 -