Blogy       Lidé.cz       Spolužáci.cz       Hry.cz       Seznam       Email       Novinky.cz       Super.cz
Seznam blog
informace o dění v Seznamu
Archív:
11.07.2012 15:00 - nezařazeno - trvalý odkaz

Novinová trafika tak, jak ji ještě neznáte

Nejčtenější internetové zpravodajství v České republice, Novinky.cz, představuje zcela unikátní projekt spojující off-linový a on-linový svět novin. Během léta a podzimu navštíví „Novinky.cz trafika“ téměř 20 míst a velkých akcí po celé ČR.

Netradiční Novinky.cz trafiku tvoří dvoutunový šestiúhelníkový objekt, který má místo výkladních oken s vyskládanými printovými tituly šest monitorů.  Na pěti z nich se chronologicky zobrazují ty nejdůležitější zprávy ze zpravodajství Novinky.cz. Zprávy se budou podle aktuálnosti posunovat po směru hodinových ručiček.  Pravidelnou aktualizací zpráv chceme podpořit celkovou myšlenku serveru Novinky.cz – Stále se něco děje.

Šestý monitor je zcela vyhrazen pro video s paní trafikantkou. Videosmyčka může díky umístěné kameře interaktivně reagovat na to, co se před „budkou“ děje. Pokud je například před novinovým stánkem klid, tak prodavačka žehlí prádlo, vaří kávu atd. Při příchodu čtenáře zbystří a chová se zcela profesionálně (interaktivita stánku bude plně funkční v průběhu července). Videa pro okno virtuální paní trafikantky se natáčela v prostorách seznamácké serverovny v Malešicích.

Cílem celé akce je ukázat schopnost on-line zpravodajství reflektovat měnící se svět i s událostmi, které se můžou proměňovat každou minutu. Zároveň jsme chtěli ukázat, že v dnešní době můžete mít čerstvé zprávy opravdu kdekoliv. Ať už na festivalu nebo třeba na nádraží. Projektem Novinky.cz trafiky navazujeme na kampaň z jara a postupně na ni budeme odkazovat i na podzim.

Trafiku budeme vozit na místa, kde si lidé dávají srazy, čekají na spoj, nebo se přišli bavit - festivaly, koupaliště, ZOO, náměstí, nádraží, zámky, sportovní akce. První místo, kde si budete moci přečíst Novinky.cz a vyzkoušet pozornost paní trafikantky, bude festival Colours of Ostrava, který začíná 12. července.

Simona Matoušková
Simona

09.07.2012 14:10 - nezařazeno - trvalý odkaz

Na Jarmaře je nově hra Dobytí severního pólu

V sobotu 7. 7. byla na internetovém katalogu díla Járy Cimrmana, Jarmaře, zveřejněna již desátá hra, tentokrát Dobytí severního pólu. Těšit se tak můžete mimo jiné na šest nových seminářů či patnáct nových hlášek.

Příběh o dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909 je další novinkou na internetovém katalogu díla největšího Čecha. Hra Dobytí severního pólu vypráví o strastiplném putování pěti Čechů na severní pól. Stejně jako všechny cimrmanovky i tuto hru doplňuje série odborných referátů, které na Jarmaře také najdete.

Po nedávném nasazení nové sekce na Jarmaru, Míčovny, vzrostla její návštěvnost až na 4000 reálných uživatelů za den. V současnosti se pohybuje okolo 3000 RU za den. Za poslední měsíc navštívilo Jarmaru téměř 90 tisíc uživatelů.

Pavel Snížek
Pavel

09.07.2012 14:10 - nezařazeno - trvalý odkaz

Osudy města Lidice, nehoda autobusu v Chorvatsku a pořad Slavné dny. To jsou témata, která uživatele Seznamu v červnu zajímala nejvíce

Poslední měsíc před prázdninami bývá spojován hlavně s vysvědčením a přípravami na dovolenou. Jak se chovali uživatelé služeb Seznam.cz?

Stačí se podívat na Seznam skokanů českého internetu doplněný o žebříčky nejsledovanějších videí a nejčtenějších článků z jednotlivých „seznamáckých“ obsahových serverů.

Noční život plný kultury začal v červnu ožívat. Alespoň podle Seznamu skokanů českého internetu. Na prvních dvou místech v sekci „Zábavní, kulturní, sportovní a společenské akce“ se umístily „Noc kostelů 2012“ a „Muzejní noc 2012 Praha“.  Událost, která se objevila ve více kategoriích, se tentokrát točila kolem města Lidic. Zmínku o ní můžeme nalézt v kategorii „TV pořady, filmy, seriály“ (Lidice film), nebo „Události kauzy“ (Památník Lidice, Lidice 2012, Film Lidice).

Celorepubliková akce „Noc kostelů“ se stala velmi populární i v regionech. Mezi skokany se umístila rovnou ve třech krajích. Královehradecký kraj se tento měsíc může pochlubit nejzajímavějším slovem na prvním místě – Pobřežní hlídka.

Novinky.cz
Video i text tento měsíc na Novinky.cz ovládla tragédie českého autobusu v Chorvatsku, při které zemřelo 8 lidí. V TOP 5 článcích se o havárii zmiňují rovnou 3 z nich. Na druhém místě ve videích se umístil zázrak přírody – porod zachycený nemocničním skenem.

Sport.cz
Asi největší překvapení letošního Wimbledonu, porážka světové dvojky Rafaela Nadala českým tenistou Lukášem Rosolem, se během chvíle stalo nejčtenějším článkem sportovního zpravodajství na Sport.cz v měsíci červnu. Nejsledovanějším videem se stal neuznaný gól Ukrajiny v zápase proti Anglii na EURO 2012.

Super.cz
Jak to vypadá, když se plastická chirurgie úplně nepovede, se můžete podívat v červnovém nejčtenějším článku Super.cz. Ten si bere na „paškál“ slavnou módní návrhářku Donatellu Versace. Krása zkrátka táhne. Vidět to je i na nejsledovanějším videu, které se zabývá natáčením nového videoklipu Václava Noida Bárty se třemi modelkami.

Stream.cz
Poslední měsíc školy byl plný významných dnů. To se také podepsalo na originálním pořadu serveru Stream.cz, Slavné dny.  V TOP 5 se umístily hned 3 díly - 22. červen – Den, kdy Hitler napadl Sovětský svaz, 6. červen - Den D, 30. červen - Den tunguzské katastrofy.

Jakub Šumanský Martin Pecka Jakub Šmíd
Jakub, Martin a Jakub

< Novějších 10 článků - Starších 10 článků >
Autor:
seznam
Další blogy:
Fulltext blog
Mapy.cz blog
Sklik.cz blog
PR blog
FC blog
Sreality.cz blog

Kliknutím si přidáte nejnovější zprávy z tohoto blogu přímo na hlavní stránku Seznamu.

Archív:
červenec 2012
PoÚtStČtSoNe
- - - - - - 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 - - - - -