Blogy       Lidé.cz       Spolužáci.cz       Hry.cz       Seznam       Email       Novinky.cz       Super.cz
Seznam blog
informace o dění v Seznamu
Kategorie: Ze života Seznamáků
20.11.2012 14:50 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Seznam.cz podporuje slavičí zpěv

Seznam.cz je už po sedmé za sebou hlavním mediálním partnerem v oblasti internetu veřejné ankety o nejoblíbenější hudební interprety roku - ankety Český slavík Mattoni.
Pro hlasování v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina roku a Slavíci bez hranic zajistil Seznam.cz internetovou, ale i mobilní aplikaci. Pomocí mobilu navíc mohli fanoušci české hudby hlasovat i v létě během festivalu Sázavafest.

Hlasování probíhalo od 3. října do 18. listopadu 2012. Od 19. listopadu mohou hudební příznivci dát hlas i třem umělcům nominovaným v kategorii Objev roku 2012. Hlasování bude uzavřeno v pátek 23. listopadu v poledne.

Vyhlašování soutěže Český slavík Mattoni proběhne v sobotu 24. 11. ve Státní opeře Praha. Vysílat ho bude přímým přenosem TV Nova v hlavním vysílacím čase od 20.00. V průběhu přímého přenosu předá cenu za třetí místo v kategorii Skupina roku výkonný ředitel Seznam.cz Michal Feix.

Michaela & Martin

08.06.2012 13:50 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Během 21 dní překonalo 26 Seznamáků 7750 km do práce na kole

Seznam.cz se připojil k projektu Do práce na kole a po celý květen motivoval 26 přihlášených Seznamáků k ekologičtějšímu dojíždění na centrálu v Praze i pobočku v Brně.

Ve čtvrtek 7. 6. proběhlo vyhlášení nejen oficiálních výsledků, ale také interní soutěže české internetové jedničky. V barvách Seznamu se projektu zúčastnilo celkem 8 týmů s 26 cyklisty. Během 21 dní najezdili do práce na kole 7750 km. Limit 66 % dojezdovosti splnilo podle výsledků 5 týmů. Nejlépe dopadl tým 430 (telefonní linka na technickou podporu), jehož procento dojezdů se zastavilo na 88,1 %. To stačilo na 57. místo v rámci všech soutěžních týmu po celé ČR. 

Seznam.cz pro své zaměstnance nad rámec oficiálního projektu přichystal také interní soutěž. V ní hodnotil výsledky týmů i jednotlivců. Rekordmankou se stala Seznamačka s najetými 1330 kilometry. Celkem tři cyklisté jezdili do práce na kole opravdu každý den. Za svoje výkony si Seznamáci odnesou cyklistické dresy v barvách svého zaměstnavatele, vouchery do wellness centra, lístky do kina a další ceny.

Eva Časarová Marek Dobrý
Eva & Marek

24.05.2012 08:35 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Den s vývojáři ze Seznam.cz

Seznam.cz každodenně produkuje spoustu zajímavých technologických řešení. Nenecháváme si vše pro sebe a letos navazujeme na předchozí úspěšný ročník setkání seznamáckých vývojářů s veřejností, které se bude konat již tuto sobotu!

V sobotu 26. 5. se v pražském Hubu uskuteční celodenní potkání s vývojáři Seznamu. Jak Den s vývojáři vypadá? Akce je zaměřena především na představení některých našich unikátních technologických řešení, které v Seznam.cz implementujeme. Také jde o možnost potkat se s lidmi, kteří za vývojem daných řešení stojí. Budou postupně zajímavosti ze své práce představovat v krátkých přednáškách během celého dne.

Setkání ale bude zajímavé nejen pro úplné odborníky. Nebudeme mluvit pouze o našich technologiích, ale představíme i celkový proces vývoje, na který v Seznam.cz  aplikujeme agilní metodiku SCRUM. Přednášet a následně diskutovat o SCRUMu bude Lukáš Gregovský. Seznamácké služby jsou specifické i svým designem, který se stává v některých případech průmyslovým standardem. A protože jsme v minulém roce byli i za některá řešení oceněni, šéf návrhářů Lukáš Marvan promluví o fázi, která běží ještě před samotným vývojem produktu. Budeme se bavit o návrhu a designu našich aplikací.

Z technologických zajímavostí připomene hacker Roman Kümmel ze serveru Soom.cz zákulisní informace o tom, jak se jim (našim spřáteleným hackerům) v roce 2011 povedlo odhalit spoustu bezpečnostních chyb na našich aplikacích. Seznam.cz se tohoto tématu nebojí a otevřeně promluví o nejzásadnějších bezpečnostních dírách, které jsme v roce 2011 opravovali. Protože se nebojíme otevřeně mluvit o výzvách a problémech, se kterými se potýkáme, představí na akci jeden z našich nejlepších JavaScriptových programátorů Ondra Žára konkrétní problémy při vývoji komplexních JavaScriptových aplikací Mapy.cz a Seznam.cz Email, na jejichž nových verzích se významně podílel. Dozvíte se, že i v Seznam.cz se stále učíme.

Nezapomeneme ani na poodhalení zákulisí našeho seznamáckého vyhledávání. Jirka Materna zabrousí do samotného výzkumu s důrazem na zpracování přirozeného jazyka, statistické modelování a strojové učení – zkrátka uslyšíte o problémech, které je třeba překonat, pokud chcete mít kvalitní vyhledávač. Tomáš Hlucháň pak řekne, co vše se musí stát od zadání textu do jednoduchého vyhledávacího formuláře až po zobrazení relevantních výsledků uživatelům.

Toto rozhodně nejsou všechna témata, která za celé odpoledne pokryjeme. Neméně zajímavé budou konkrétní příklady implementace šikmých snímků do služby Mapy.cz či příprava nového Seznam.cz Emailu. Z bohatého programu si jistě vybere každý. Několik volných míst ještě máme, takže přijít ještě můžete, jen se nezapomeňte předem registrovat!

Martin Bobek
Martin Bobek

20.04.2012 12:15 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Soutěžící Young Lions zpracovávali banner pro Movember

Po 24 hodinách práce od samotného zadání zná i kategorie Cyber v soutěži Young Lions své vítěze. Nejlépe se zadání na vytvoření displayové reklamy pro charitativní projekt Movember zhostil tým z agentury Nydrle.

Seznam.cz byl i letos partnerem kategorie Cyber v soutěži pro mladé kreativce nazvané Young Lions. Letos měli soutěžící vytvořit banner pro charitativní projekt Movember, který Seznam.cz již třetím rokem podporuje. Na vypracování svých kreativních řešení měli dvacet čtyři hodin. Brief si vyslechli 18. dubna a vyhlášení vítěze proběhlo hned následující den. Porota se jednoznačně shodla, že se zadáním se nejlépe popasoval tým z agentury Nydrle. Jejich návrh porotu přesvědčil spojením líbivosti bannerů s unikátností projektu a vážnou tématikou mužského zdraví.

Banner nasadí Seznam.cz v říjnu během kampaně na letošní ročník charitativní akce Movember. Banner má totiž velký potenciál zaujmout a přilákat další lidi, kteří tuto charitativní akci podpoří. Kromě toho, že se vítězný banner objeví v říjnu na stránkách Seznam.cz, pojedou jeho autoři reprezentovat ČR na mezinárodní finále do Cannes.

Na dalších místech se umístili zástupci Mather Adventures a Symbio.

Martin Šámal
Martin

14.03.2012 12:30 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Seznam.cz se hlásí ke svému původu a podporuje mladou tvořivost

Sázka na české kořeny se v tuzemském byznysu vyplácí. Seznam.cz si to uvědomuje, a proto se pod křídly sdružení České značky zapojuje do projektu České a kvalitní. Zároveň se i letos rozhodl stát se partnerem české části soutěže Young Lions.

Nový projekt České a kvalitní, za jehož vznikem stojí sdružení České značky a společnost Czech Marketing Group, chce podporovat malé a střední české firmy. Formou pravidelných marketingových sympozií, kde budou vystupovat přední úspěšní manažeři, by měl projekt poskytnout českým firmám možnost zvýšit svou konkurenceschopnost a obchodní úspěch.

Seznam.cz se bude jako jednička mezi českými internetovými firmami na projektu také podílet. „Seznam.cz je česká firma orientovaná na český trh. Jsme hrdi na to, že jsme českou značkou, která globální konkurenci u nás ještě nepřenechala první místo. Rozhodli jsme se aktivně zapojit do spolupráce se sdružením České značky, ve kterém vidíme uskupení firem podobného významu a založení. Víme, jak je pro české subjekty náročné prosadit se na globalizovaném trhu, proto se o svoje zkušenosti rádi podělíme s dalšími českými firmami v rámci projektu České a kvalitní,“ uvedl ke spolupráci Michal Vodák, marketingový ředitel Seznam.cz. Ten bude také přednášet v rámci první velké konference projektu nazvané Marketing od A do Z. Konference se uskuteční již tento čtvrtek.

Nepodporujeme ale pouze české firmy a jejich podnikání. Naši podporu získají i mladí čeští kreativci. I letos jsme partnerem soutěže Young Lions. Seznam.cz bude i letos partnerem kategorie Cyber, kde mají kreativci vytvořit během 24 hodin webový banner podle speciálního zadání.

Loni soutěžící vytvářeli návrhy na displayovou reklamu pro projekt Seznam se bezpečně, v jehož rámci Seznam.cz provádí osvětu mezi školáky o bezpečném chování nejen na internetových seznamkách. Jaké zadání dostanou soutěžící letos, zůstane tajemstvím až do 18. 4. 2012, kdy proběhne brief kategorie Cyber.

Soutěž vznikla v roce 1995 v Cannes. V rámci národního kola se mohou zapojit již třetím rokem i čeští talentovaní kreativci do 28 let. Soutěžit mohou ve třech kategoriích – Cyber, Media a Print. Dvoučlenné týmy mají za úkol během 24 hodin zpracovat zadání a představit své finální výstupy.  Vítězové kategorií postoupí na mezinárodní finále v Cannes.

Irena Zatloukalová
Irena

21.02.2012 15:00 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Mezi filmovými herci a herečkami vedou v oblíbenosti převážně ostřílení harcovníci

Nejvíce hlasů v prvním týdnu hlasování v anketě Seznam.cz O nejoblíbenějšího českého filmového herce a herečku získávají zejména dlouholeté herecké hvězdy jako Hana Maciuchová či Karel Roden. V anketě Seznam.cz je možné hlasovat do 29. února 2012.

Po týdnu hlasování je jasné, že lidé v anketě O nejoblíbenějšího herce a herečku sazí v drtivé většině na známá jména zkušených herců. V průběžném pořadí se mezi nejoblíbenějšími herci objevují například Karel Roden, Ondřej Sokol, či Vojtěch Dyk. V klání něžného pohlaví je v top desítce například Zlata Adamovská, Hana Maciuchová či Eliška Balzerová. V anketě, která je součástí Českého Lva, mají filmoví fanoušci do konce hlasování na ovlivnění pořadí ještě osm dnů.

Lidé se o možnosti hlasovat v anketě o svého nejoblíbenějšího herce/herečku mohli díky mediálnímu partnerství společnosti Seznam.cz s Českým Lvem dovědět například z facebookových stránek Seznam.cz, z oficiálních Seznam.cz blogů, nebo ze služby Lidé.cz.

Letos široká veřejnost může sama vybírat svého filmového oblíbence od 13. února na stránkách http://www.ceskylev.seznam.cz. Ovlivnit hlasování ve prospěch svého favorita můžou v anketě O nejoblíbenějšího herce a herečkou filmoví fanoušci až do konce února, přesněji do půlnoci 29. 2. 2012. Každý hlasující přitom může dát jeden hlas svému nejoblíbenějšímu herci a jeden nejoblíbenější herečce, hlasovat lze jen jednou. Ve hře jsou i vstupenky na slavností vyhlášení cen Český Lev, které proběhne večer 3. března v pražské Lucerně. Dvě vstupenky na slavnostní vyhlášení a předávání cen, které držiteli umožní vstup i na afterparty s herci a herečkami, vyhraje jeden z hlasujících. Samotní výherci ankety získají od Seznam.cz věcný dar. Anketa O nejoblíbenějšího českého filmového herce a herečku běží jako součást letošního ročníku Českého Lva pod záštitou Seznam.cz, který je zároveň hlavním mediálním partnerem vyhlašování cen ČFTA Českého Lva.


Michaela Losertová

28.11.2011 11:01 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Seznam.cz se svými zaměstnanci podpořil boj proti rakovině prostaty

Už druhým rokem se Seznam.cz zapojil do kampaně Movember a pomohl tak v boji proti rakovině prostaty. Celková podpora české internetové jedničky letos dosáhla 5,5 milionu Kč.
Seznam.cz letošní kampaň Movemberu podpořil dvěma způsoby. Jednak se do něj zapojili samotní zaměstnanci – šířit povědomí o kampani pomohlo kolem 30 MO bráchů a pro MO ségry jsme připravili speciální hrnečky s knírem. MO Seznam.cz tým založil také svůj profil na oficiálních webových stránkách kampaně Movember, kde se postupně objevovaly jejich kníraté fotky a jehož prostřednictvím se zatím podařilo vybrat téměř 10.000 Kč.Seznam.cz, respektive portál Lidé.cz, také uspořádal závěrečnou Movember Gala Party v pražském klubu Sasazu. Výtěžek ze sobotního vstupného se do konce listopadu také objeví na profilu MO Seznam.cz týmu. Seznam.cz na podporu Gala party a podporu povědomí o samotném Movemberu také udělal mediální kampaň, nejen na internetu, ale i v rádiích, tisku a pomocí venkovní reklamy.

Veškeré získané peníze kampaně Movember poputují na podporu globálního výzkumu rakoviny prostaty. Díky moc všem, kteří se s námi do kampaně zapojili.


Eva

28.11.2011 11:00 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Movember party proběhla ve velkém stylu

V soboru 26. 11. proběhla v pražském klubu SaSaZu velká party serveru Lidé.cz. Jejím cílem nebylo nic menšího než nabídnout noc plnou zábavy a odměnit tím všechny Mo bráchy a Mo ségry za celý měsíc pilné snahy.
Seznam.cz se již po druhé zapojil do celosvětové akce Movember a aktivně tak podpořil boj proti rakovině mužské prostaty. Konec měsíce a tedy i konec celé akce se jednička českého internetu rozhodla udělat ve velkém. Před zaplněným klubem SaSaZu vystoupilo anglické duo Audio Bullys, beatboxová špička z Rakouska Bauchklang nebo poprvé bez napětí Eddie Stoilow.Aby toho nebylo málo, tak na návštěvníky Movember party čekalo překvapení v podobě mobilního holičství, které zajistilo profesionální péči o jejich knírky. Artistické dech beroucí kousky předváděl novodobý cirkus v podání souboru LA PUTYKA a na řadu přišlo i slavnostní holení Movember patronů Jakuba Koháka, Jana P. Muchova a rappera jménem Orion.Doufáme, že se všem party líbila. Zároveň děkujeme všem, kteří nějakým stylem přispěli, a budeme se těšit na další knírkatou sezonu.

Další fotky fotografa Tomáše Martinka najdete na našem Flickru.


Pavel

18.11.2011 11:00 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Seznam.cz podpoří pochod Prahou proti týrání dětí

V rámci Tipu na homepage Seznam.cz upozorníme naše uživatele na pochod Prahou, který u příležitosti Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí pořádá Nadace Naše dítě, kterou Seznam.cz podporuje.
Akce s názvem STOP násilí na dětech! začne v sobotu 19. listopadu na Václavském náměstí ve 14:00. Ředitelka Nadace Naše dítě, Zuzana Baudyšová, zde spolu s účastníky pochodu zapálí svíčky za dětské oběti. Poté pochod vyrazí směrem ke Staroměstskému náměstí v čele s bubenickým orchestrem Tam-Tam Batucada a moderátorem Slávkem Bourou.Cílem pochodu je informovat širokou veřejnost o současném stavu a počtu týraných a zneužívaných dětí v ČR a upozornit na význam Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí. Celá akce proběhne pod záštitou Miroslavy Němcové, předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR. Seznam.cz se akci rozhodl podpořit právě Tipem, který se na domovské stránce objeví v den konání akce.


Eva Časarová
15.11.2011 11:20 - Ze života Seznamáků - trvalý odkaz

Seznam.cz pomáhá nevidomým i těm, kteří jim pomáhají

V rezidenci pražského primátora se v pátek 11. listopadu děkovalo lidem, kteří pomáhají zrakově postiženým. Seznam.cz odměnil 28 nejúspěšnějších dobrovolníků veřejné sbírky Bílá pastelka, kterou sám podporoval.


V pátek 11. listopadu se v úřadu pražského primátora děkovalo. Náměstek primátora, Ivan Kabický, poděkoval těm nejlepším poskytovatelům služeb pro zrakově postižené. Seznam.cz zase odměnil dobrovolníky, kteří v  říjnové sbírce Bílá pastelka vybrali nejvíce peněz. V rámci letošní sbírky vyšlo do ulic téměř tři tisíce dobrovolných prodejců převážně ze středních škol. Za minimální příspěvek 20 Kč nabízeli originální bílou pastelku spolu s černým bločkem. Přestože počasí sbírce nepřálo a celé dopoledne propršelo, dobrovolníkům se podařilo vybrat 1 752 230 Kč. Pro nejúspěšnější dvojici z každého regionu připravil Seznam.cz společenské hry, DVD, školní potřeby i sladkosti.

Pro Seznam.cz je pomoc nevidomým a zrakově postiženým přirozenou součástí práce. V listopadu se naše dlouhodobá spolupráce s Centrem Tereza dostala do další fáze. Na základě dat a technologie serveru Mapy.cz mohou v Centru připravit speciální značkový klíč, pomocí kterého budeme na Mapy.cz moci vygenerovat tzv. haptickou mapu a zpřístupnit ji. Nevidomí a zrakově postižení tak budou mít k dispozici zjednodušené mapy libovolného místa v ČR, které budou po vytištění na speciálních tiskárnách hmatově (hapticky) čitelné. Zpřístupnění haptických map zdarma a v takovémto rozsahu je světovým unikátem a nemá jinde obdoby.


Eva

< Novějších 10 článků - Starších 10 článků >
Autor:
seznam
Další blogy:
Fulltext blog
Mapy.cz blog
Sklik.cz blog
PR blog
FC blog
Sreality.cz blog

Kliknutím si přidáte nejnovější zprávy z tohoto blogu přímo na hlavní stránku Seznamu.

Archív:
duben 2014
PoÚtStČtSoNe
- 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 - - - -